Продаж необробленої деревини через відкриті аукціони – чому це вигідно

  • 22.12.2020

Сьогодні покупці деревини можуть отримати матеріал тільки через електронний аукціон. Нововведення з’явилося у 2020 році. З того часу торги необробленою деревиною показали високий результат. Їх обсяг постійно зростає, що свідчить про інтерес з боку учасників ринку та вихід його з тіні. Дізнатись, які лоти виставляються на продажу, ціни необробленої сировини та отримати іншу інформацію можна за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsion-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-zhitomiri-na-prozorrosale/.

Що таке публічні аукціони Прозорро з продажу деревини

Раніше Держлісагентство реєструвало деревину в електронному вигляді, більша частина всього обсягу надходила в продаж на е-біржі. Решта лісокористувачі продавали продукцію за прямими договорами. В такому випадку на рівні держави не було зрозуміло, скільки сировини продається взагалі. Прямі поставки дозволяли штучно завищувати ціни, діяла система «відкатів», при цьому в реальності часто лісоматеріал реалізовувався нижче собівартості, що призводило до падіння галузі в цілому і недостатнього надходження коштів до державного бюджету.

Щоб ринок деревини став прозорим, а ціноутворення – справедливим, було прийнято рішення про те, що продаж пиломатеріалів буде проводитись через систему відкритих аукціонів. Покупці самі можуть обирати сайт – електронний майданчик. Заявки можуть подавати як фізичні, так і юридичні особи, громадяни України та нерезиденти. У торгах беруть участь три сторони:

  • організатор;
  • виконавець;
  • учасники.

Аукціон проходить на підвищення вартості. У тому випадку, якщо переможця не буде визначено, в обов’язковому порядку аукціон проводиться знову, але стартова ціна при цьому повинна бути знижена. Важливо пам’ятати, що початкова вартість не повинна бути нижче, ніж собівартість лота.

Аукціони по деревині в системі Prozorro (Прозорро) проводяться щокварталу. Після того, як державними лісозаготівельними господарствами виробляється санітарна рубка лісу, цілі стовбури та колоди поділяються на частини. Завдяки появі відкритих торгів у більшості учасників з’явилася можливість придбати пиломатеріали за реальною ринковою ціною. Всі учасники торгів мають однакові умови, крім того, будь-який охочий може спостерігати за їх проведенням в режимі реального часу.

live-d

E-mail : anton@buylink.pro